آخرین اخبار : 

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut یک بار برای همیشه (قسمت دوم)

برای همیشه از دست ویروس shortcut خلاص شوید

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut یک بار برای همیشه (قسمت دوم)

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut اگر کامپیوترتان به این ویروس آلوده شده باشد، یادگیری نحوه پاک کردن آن حکم دستور العمل فرار از زندان را برایتان دارد. با ما همراه باشید تا این مشکل را برای همیشه حل کنید.

اگر فلش را فرمت کردید  و باز هم به محض اتصال فلش به کامپیوتر همچنان مشکل پابرجا بود و با صحنه آشنای همه چیز در شورت کات درایو یا شورت کات های متعدد روبرو شدید باید یک قدم به جلو برداشته و از ابزارهای خاصی برای پاک کردن این ویروس استفاده کنید. در واقع ابتدا باید مشکل سیستم عامل ویروسی خود را حل کرده، سپس به حل مشکل فلش یا درایو بپردازید.

برای شروع پاک سازی نیاز به ابزار خاصی دارید که می توانید  با کلیک بر Trojorm tool آن را دانلود کنید.

ابتدا فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و مانند تصویر زیر Shortcut virus fixfolder را در صفحه اصلی فلش (کنار اسم فلش Shortcut شده یا فایل های شورت کات شده) قرار دهید.

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut ابزار شماره یک

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut ابزار شماره دو

سپس اگر آنتی ویروسی بر روی سیستم دارید آن را موقتا غیر فعال کنید. (توجه کنید این فایل به دلیل چک کردن تعداد زیادی از تروجان ها و بررسی ریجستری به احتمال زیاد توسط آنتی ویروس شما که قادر به محافظت از سیستم شما هم نبوده به عنوان ویروس شناخته می شود که اهمیتی ندارد و شما باید اجازه اجرای کامل پروسه را به این ابزار بدهید).

با دبل کلیک کردن بر روی این ابزار صفحه ای مانند زیر برایتان باز می شود که با زدن یکی از دکمه های صفحه کلید شروع به فعالیت کرده و باید منتظر پایان پروسه شوید.

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut صفحه اول ابزار

توجه: ممکن است در حین کار با این ابزار با پیغام خطای زیر مواجه شوید که به دلیل خارج شدن فلش از سیستم به صورت نرم افزاری است، باید کمی صبر کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید و اگر باز با این مشکل مواجه شدید تمامی پیغام ها را Cancel کنید.

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut اشکال احتمالی

بعد از اتمام کار این ابزار، ویروس در کامپیوتر شما شناسایی و حذف شده است و الان نوبت به حل مشکل مخفی بودن فایل ها می رسد. برای این کار دستورات زیر را به دقت انجام دهید.

حل مشکل مخفی شدن فایل ها توسط ویروس Shortcut پس از حذف ویروس

۱) با زدن دکمه ترکیبی استارت منو + R به طور همزمان پنچره Run را باز کنید.

پاک کردن ویروس Shortcut

۲) در قسمت Open عبارت «cmd» را تایپ کنید.

پاک کردن ویروس Shortcut

۳) با تایپ حرف اختصاص داده شده به درایو یا فلش به مسیر درایو بروید. (فرض کنید حرف اختصاص داده شده به درایو L باشد باید تایپ کنید l: و اینتر را بزنید.)

last-shortcut2

۴) دستور زیر راتایپ کنید.
attrib -s -r -h -a *.* /d /s

توجه کنید که بین دستورات یک فاصله قرار دارد و بین علامت منفی (-) و حروف بعد از آن فاصله ای وجود ندارد برای اینکه در اجرای دستورات اشتباه نکنید بهتر است دستورات را کپی کرده و در cmd آنها را Paste کنید (عمل Past را با راست کلیک انجام دهید) و سپس اینتر را بزنید.

بعد از اجرای این دستورات فایل های شما در پوشه ای بی نام در درایو ظاهر می شوند و باید اطلاعات داخل پوشه ی بی نام را Cut و در جای مناسب (مثلا صفحه اصلی فلش) Paste کنید.اما اگر ویروس شما از نوع دوم باشد بعد از اتمام این پروسه فایل های اصلی خود را مشاهده می کنید و می توانید شورت کات های مربوطه را حذف نمایید.

با اجرای ابزار ممکن است بعضی از پارامترهای ریجستری بدون آنکه لازم باشد تغییر کنند و این کار ممکن است باعث ایجاد پیغام هایی هنگام بوت شدن سیستم عامل (بالا آمدن سیستم عامل و دیدن دسکتاپ) شود که برای حذف این پیغام های احتمالی بعد از پایان کار ابزار باید اقدامات زیر را انجام دهید:

۱) با زدن دکمه ترکیبی استارت منو + R به طور همزمان پنچره Run را باز کنید.

پاک کردن ویروس Shortcut

۲) در قسمت Open عبارت «msconfig» را تایپ کنید.

msconfig

۳) به تب Startup بروید و تیک موارد مشکوک را بردارید (لطفا به عکس زیر دقت کنید).

 

نحوه پاک کردن ویروس Shortcut یک بار برای همیشه (قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.
******
********